LRT Radijuje kalbame apie butikus

2020-10-07

Praeitą savaitę buvome pakviesti į LRT radiją pokalbiui apie butikų kasdienybę.

Panašių pakvietimų, kalbėti apie butikus ir susijusiomis temomis, sulaukiame reguliariai ir su malonomu juos priimame. Nors verslo prasme dalyvavimas tokio tipo laidose naudos neatneša, noriai dalyvaujame dėl kitų sumetimų.

Nuo tada, kai 2013 pradėjome Balto Miško veiklą, susidūrėme su šimtais dizainerių iš Lietuvos ir kitų Baltijos šalių. Tiek metu būdami per vidurį, tarp kliento ir kūrėjo, turime įdomią patirtį, nes iš arti matome tiek dizainerių veiklą, tiek pirkėjų reakcijas į gaminius. Tiek butikų, tiek dizaineriu veikla, daugeliui yra mažai pažįstama ir todėl apaugusi mitais ir legendomis. Norime stimuliuoti skaidrumą ir dialogą. 

Butikų verslas yra jaunas ir besivystantis. Visi mokomės kartu. Mokomės, kaip kurti vietinę paklausią madą, kaip ją parduoti, kaip pajusti ir patenkinti klientų poreikius. Viešas kalbėjimas ir dalyvavimas laidose leidžia pasiekti auditoriją, ir į šį, besitęsiantį dialogą, įtraukti dar daugiau dalyvių.

Kita, ne mažiau svarbi, priežastis skatinanti dalyvauti yra emocinė.

Turbūt dažniau nei į kitus verslus, į mados verslą žmonės ateina vedini idėjos. Daugeliui, tai ne verslas, o svajonės įsigyvendinimas. Net sėkmingiausios istorijos prasideda nuo vieno ar kelių žmonių užsidegimo, ir pasiaukojančio darbo, dažnai nepaisant kliūčių ir nusvylimų. Todėl su kiekviena suteikta galimybe norime paremti šią bendruomenę, drąsinti ir skatinti naujus kūrėjus ir viešinti visų mūsų pasiekimus.

Pasiklausykite laidą PIN kodas. Galbūt sužinosite kažką naujo, o gal net įkvėpsime tapti šios kūrybiškos dizaino bendruomenės dalimi.

Balto Miško Lapė