Valiuta:
 

Popierinis socialinis tinklas

2021-03-22

Sveiki,


Knygų, tikrų popierinių, pardavimai pernai smuko, bet daug mažiau nei buvo prognozuojama. Uždarytos parduotuvės ir kitos kliūtys rinką nusmukdė tik 7%, visų pirma todėl, kad pirkėjai netikėtai daug aktyviau atsisuko į knygas.

Pandemijos šešėlyje net ir tie kas nesusirgo, buvo priversti sulėtinti gyvenimus. Netikėtai sėslesnės dienos, neretam tapo proga atsigrežti į save. “Ką norėjau nuveikti, bet vis neradau laiko!?”. Vienas dažnų atsakymų - daugiau skaityti.  


 

Ypač išgyvenant atskirtį, fizinės knygos įgavo dar daugiau žavesio. Esame apsupti skaitmeninių ryšių. Ekranuose bendraujame, apsiperkame, pramogaujame. Ir kartais tiesiog pasiilgstame kitokios "tikresnės" patirties. Fizinė knyga, su savo kvapais, svoriu ir tiesiog knygos kaip objekto mitologija, sužadina visai kitas emocijas nei kompiuterio ar Kindle ekranas.

Knygos tikrumas ramina, o šnarantys lapai suteikia malonų pasitenkinimo pojūtį. Galiausiai, knyga, skirtingai nei skaitmeninis pasaulis, akivaizdžiai turi pabaigą. Knygą galime pradėti ir pabaigti.

Šioje fizinių knygų ir socialinio pasaulio sankirtoje, sutinkame Draugų knygą


Draugų knygos idėja paprasta, tai vieta, kurioje jūsų draugai, aprašys apie save ir tave, jūsų bendrystę.

Nors knyga fizinė, jos kūrėjai neignoruoja interneto pasiekimų. Būtent todėl knygos turinys yra sustrūkturizuotas, panašiai kaip internetinė svetainė. Knyga turi savo UX, padėsiantį pildantiems nepasiklysti savose mintyse, o skaitytojams lengviau rasti norimą skiltį.


Galiausiai, Draugų knyga yra tiesiog graži. Nuotraukos neperteikia kokybiško, tvarumą žadančio, viršelio patrauklumo ir popieriaus, ant kurio tiesiog norisi rašyti. Tai knyga, kurią noriai padėsite matomiausioje namų vietoje. 

 

~~

Tie, kas turėjo anktyvuosius mobiliuos telefonus, su nostalgija prisimins, kiek daug SMS's praradome bekeičiant telefonus. O ar pamenate pirmuosius socialinius tinklus, kuriose dalinomės, bendravome?! Kas žino kur galime atrasti visą informaciją, kurią ten palikome... 

  

Lindy Effect teigia, kuo ilgiau technologija išgyveno, tuo ilgiau galime tikėtis, kad ji ir toliau išliks. Popierinės knygos šiuo požiūriu turi ženklų pranašumą prieš bet kurią modernią technologiją. Popierinė knyga, skirtingai nei vis besikeičančios technologijos, išliks.

Tiesiog priglaudus knygą lentynos kampe, Draugų knyga išsaugos jums brangius įrašus dešimtmečius. Ir po daugelio metų, dulkėtoje, saulės nublukintais viršeliais Draugų knygoje rasite nepakitusį prisiminimų klodą.  

Iki susitikimo baltasmiskas.lt arba krautuvėje!

Balto Miško Lapė