Valiuta:

Prekių katalogas

Lėtumo gurmanams

Lėtumo gurmanams

Turbūt niekas nenorime lėtesnio lėktuvo ar išmaniojo telefono. Daugeliu atveju greitas aptarnavimas irgi yra pageidautinas. Lėtumas negali buti savitikslis, tačiau yra sričių, kur pilnatviškai patirčiai būtinas papildomas laikas, ir todėl yra gera turėti galimybę judėti skirtingais ritmais ir atrasti jų teikiamus privalumus.  

Sveiki,

Nuo pat įkurtuvių Baltame Miške skamba miško garsai ir paukščių čiulbesys.

Pasitaiko, jog užėjus lankytojams su šunimis, tai sukuria pernelyg efektyvų gamtos pojūtį ir norą čia pat pasileisti į medžioklė, tačiau daugeliui žmonių šie gardai sukelia pasamoninį priminimas sulėtėti.

Daugybė kartų iš lėtai besižvalgančių pirkėjų išgirdome, kad lėtoje Balto Miško aplinkoje nejučiom pastebėjo, kaip nuolatos visur skuba.

Anglų kalboje žodis speed yra kilęs iš senovės anglų žodžio sped, reiškiančio sėkmę, palankų likimą. Greičio asociacijos su pozityvumu yra tokios gilios (pastebėjote, “greitas protas”, “lėtos apsukos” ir t.t.), kad tenka sąmoningai sau primti, kad ne viskas kas greičiau yra geriau.

Prekybos sritis nuolatos siekia efektyvumo ir greičio, bet tarytum salos audringoje jūroje, vis dažniau atsiranda lėtos akternatyvos. Pavyzdžiui, Olandijos supermarketų tinklas atidarė lėtas kasas (Nuoroda). Šios kasos skirtos pirkėjams, kurie neskuba ir su malonumu apsikeičia keletu žodžiu su kasininku. Keletas kitų prekybos tiklų, siekiant mažiau stimuliuojančios apsipirkimo patirties, eksperimentuoja su “Tylos valanda” (Nuoroda). Numatytu laikotarpiu išjungiami ekranai, muzika, l eskalatoriai ir kita įranga, taip sukuriant ramesnę aplinką.

Mados butikuose vis dažniau atidaromos kavinės, leidžiančio net nieko neperkant tiesiog maloniai praleisti laiką. Kadaise Baltame Miške eksperimentavome su knygų kampeliu, kurio tikslas irgi buvo toks pats - sudaryti galimybę tiesiog neskubom praleisti laiką.

Lėto apsipirkomo idėjos, neatsiejamai persipynusios su ekologija, todėl dažnai siekiant vieno tikslo, pasiekiamas ir kitas. Nepakuotų produktų supermarketai yra būtent šioje, lėtesnio ir tuo pat metu tvaresnio apsipirkimo sandūroje. (Nuoroda)

Turbūt niekas nenorime lėtesnio lėktuvo ar išmaniojo telefono. Daugeliu atveju greitas aptarnavimas irgi yra pageidautinas. Lėtumas negali buti savitikslis, tačiau yra sričių, kur pilnatviškai patirčiai reikalingas papildomas laikas. Muzika juk netampa geresnė jei jos klausomės sugreitintai. Apsilankymas parduotuvėje irgi gali suteikti galimybę judėti skirtingais ritmais ir atrasti jų teikiamus privalumus.