Valiuta:

Prekių katalogas

Nesenstanti merino vilna

Nesenstanti merino vilna

12-ąjame amžiuje išpopuliarėjusi merino avių vilna amžiams bėgant nepraranda populiarumo.

Ir ne veltui. Merino vilna pasižymi ištisa virtine gerų savybių.   

 

Sveiki,

 

Susipažinkime su merino vilna.

Merino avys natūraliai veisėsi Maroke, o 12 amžiuje pasiekė Ispaniją. Ispanija greit įvertino šią vilną, tad stengėsi išlaikyti pasaulinę monopoliją. Kurį laiką  jiems tai pavyko, bet galiausiai avys paplito kitose šalyse ir 18 amžiuje avys pasiekė Australija, kur šiandien yra auginama daugiausia merino avių.

Net tūkstantmečiams bėgant merino avių vilna nepraranda populiarumo.

Ir ne veltui.

Merino vilna pasižymi ištisa virtine teigiamų savybių.


Antibakterinė

 

Dėka nelygaus pluošto paviršiaus, merino vilna turi antibakterinių savybių, kurių dėka neutralizuoja kvapus.

Be to, yra sakoma, kad merino vilna turi savyje skalbimo mašiną. Per neilgą laiką merino vilna išsivalo nuo kvapų. Taip yra todėl, kad merino pluošte esantis keratinas suskaido blogus kvapus keliančias bakterijas.

 


Drėgmę reguliuojanti

 

Merino vilna gali sugerti iki 35% savo svorio drėgmės, nesijausti drėgna  ir toliau šildyti. Taip yra todėl, kad merino vilnos pluoštas sugeria drėgmę į korį, bet jo sienelės išsilaiko sausos ( skirtingai nei pavyzdžiui poliesteris). Šio mechanizmo dėka, merinas džiūsta taip pat greitai - kai tik pasikeičia drėgmės lygmuo, merinas paleidžia sukauptą drėgmę į aplinką ir grįžta į natūralų stovį.

 

Temperatūrą reguliuojanti

 

Merino vilna, kaip ir kitos vilnos, tradiciškai yra laikoma žiemos audiniu. Bet merino vilna yra išskirtinai efektyvi reguliuojant temperatūrą ir šiltu metu.

Vilna yra šilta, nes kaip ir kitos vilnos, turi poros tarpus, kuriose susikaupęs oras veikia kaip termo izoliacija. Bet dėka gebėjimo sukaupti didelius drėgmės kiekius, merino vilna išgarindama drėgmę  geba ir ataušinti.

 

"Nekandanti"

 

Skirtingai nei kitų avių vilnos, merino vilna yra per švelni, kad "kąstų". Mūsų oda jaučia didesnį nei 25 mikronų prisilietimą, o merino vilnos storis yra tarp 16,5 ir 19,5 mikronų.

 

UV apsauga

 

Kadangi merino vilna turi geras termoreguliacines savybes, šią vilną vis dažniau sutinkame ir šilto sezono drabužiuose. UV spinduliai prasiskverbia per visus audinius, bet medvilnė ir linas yra ypač prasti izoliatoriai. Dėvint medvilninius marškinėlius vidutiniškai apie 10% UV spindulių pasiekia odą, o pagamintus  iš merino vilnos, tik apie 3% (kas prilygsta UPF 40)

 

Draugiška aplinkai

 

Merino vilna yra natūralus pluoštas, kuris per mažiau nei 20 metų biodegraduojasi dirvožemyje.

 

Lengva priežiūra

 

Merino vilna yra labai nereikli priežiūrai, o antibakterinių savybių dėka, skalbti netenka dažnai.

 

Merino vilna Baltame Miške

 

Pasižvalgykite po įvairių Lietuvos dizainerių sukurtų merino gaminių asortimentą.