Valiuta:

Prekių katalogas

Realybė skaitmenizuojasi - skaitmenizacijos realėja

Realybė skaitmenizuojasi - skaitmenizacijos realėja

Dideli Raudoni Batai, Vetements ir kaip kuriamos priimtinumo ir prabangos sampratos.

Sveiki,


Matant naujausią MSCHF projektą “Dideli Raudoni Batai“ (Big Red Boot) (Nuoroda) yra labai sunku išlikti abejingiems. Didžiuliai batai, primenantys gigantiškas plastmasinių žaislų pėdas, provokuoja ir tuo pat metu žadina susimąstyti apie savus vertinimo kriterijus. MSCHF batai įkvėpti, 1960-aisiais sukurto manga herojaus Astro Boy (Nuoroda), atrodo absurdiškai ir nepatogiai, tačiau pagal daugelį kriterijų moteriški aukštakulniai batai irgi yra logiškai neapginami.

Tai, ką laikome priimtinu ir madingu nėra racionalu. Prieš keletą metų daug atgarsio sulaukusi Vetements ir DHL partnerystė yra iIliustratyvus normų kūrimo pavyzdys.

Paryžiaus mados savaitės metu Vetements kolekcijoje buvo pademonstuoti ir tipiški DHL marškinėliai, tokie patys, kokius dėvi kurjeriai (Nuoroda). Marškinėliai sulaukė tegiamų kritikų vertinimų, kaip įžvalgus, ironiškas žvilgsnis į madą, ir nepaisant 250 USD kainos buvo netrukus išpirkti.

Mada yra neatsiejamai persipynusi ir kontekstualizuojama supančio pasaulio. Idėjos iš meno, socialinių, technologinių ir kitų sričių, vienaip ar kitaip pasireiškia ir madoje. Vetements kasdienių daiktų reinterpretacijoje, galima pastebėti Pop Art atgarsių. 1950-aisiais Pop Art pradininkai, tokie kaip Andy Warhol ir kiti, taip pat atgręžė savo kūrybinį žvilgsnį į kasdieninius objektus ir procese pavertė juos meno kūriniais. MSCHF batai yra šiandienos tendencijų atpindys. Įpratome girdėti apie vis spartėjančią skaitmenizaciją, tačiau procesas yra abipusis. Galbūt šiek tiek pernelyg teatrališkai ir ironiškai MSCHF demonstruoja skaitmeninio pasaulio įtaką mus supančiai realybei.

 

Balto Miško Lapė