Valiuta:

Prekių katalogas

Žingsniai link žiedinės ekonomikos

Žingsniai link žiedinės ekonomikos

Gaminių tvarumo sampratos ir kriterijai vis dar tebėra kuriami. Tačiau net ir trūkstant pilnos informacijos, jau turime vis daugiau prekių ženklų, dedanči pastangas tvarumo linkme. Siekiant pagelbėti pirkėjams rinktis informuočiau, artimiausiu metu Baltame Miške pradėsime šalia aprašymų pateikti ir tvarumo reitingą.  

Sveiki,

Vestiaire Collective, žinoma naudotų drabužių platforma, paskelbė, kad nebeleis prekiauti greitos mados produktais (Nuoroda). Platforma argumentuoja, kad greita mada fundamentaliai yra ne tvari, ir todėl šių gaminių perpardavimas iš esmės nekeičia situacijos siekiant tvarumo.

Greitos mados paplitimas dėvėtų drabužių platformose, tėra vienas iš daugelio klausimų, vertinant šių platformų teigiamą poveikį, siekiant tvaresnės mados. Greitos mados prekių ženklams vis aktyviau dalyvaujant dėvėtų drabužių versle ir net kuriant savo platformas, atsiranda balsų svarstančių, kad naudota mada tampa tiesiog dar vienu vartojimą skatinančiu prekybos kanalu. O galimybė lengvai parduoti nebepatinkantį daiktą, netiesiogiai prisideda ir auginant naujų drabužių pardavimus.

Mokslininkai nuolat primena, kad naudotų drabužių perpardavimas tėra tarpinis žingsnis, nepanaikinantis fakto, kad anksčiau ar vėliau drabužis bus išmestas, ir todėl siekiant tikros žiedinės ekonomikos svarbu vertinti visą drabužio gyvavimo ciklą.

Vienas pamatinių žiedinę ekonomiką išpopuliarinusių tekstų, knyga Cradle to Cradle (Nuoroda), pristato gamtos ekosistemų įkvėptą vartojimo koncepciją. Viskas, ką gaminame, gali ir turi turėti būdus, kaip pasibaigus vartojimo periodui, suirtų į bazinius elementus, kurie ilgainiui vėl galėtų tapti naujais produktais.

Gaminių tvarumo sampratos ir kriterijai vis dar tebėra kuriami. Tačiau net ir trūkstant pilnos informacijos, jau turime vis daugiau prekių ženklų, žengiančių link tvarumo. Siekiant pagelbėti pirkėjams rinktis informuočiau, artimiausiu metu Baltame Miške pradėsime šalia aprašymų pateikti ir tvarumo reitingą. Mūsų neformalūs įvertinimai bus paremti tiesiog viešai prieinama informacija apie prekes ženklo veiksmus tvarumo link. Tikime, kad šie reitingai bus naudingi.