Prekių katalogas

Kaip atpažinti tvarumą

 • Kaip atpažinti tvarumą

  Tiksliai įvertinti gaminio tvarumo lygmenį vis dar yra nepaprastai sunku. Siekiant bent apytikriai užsitikrinti, kad renkamės tvarų gaminį, pareikalaus pastangų. Susipažinimas su pagrindiniai tvarios mados sertifikatais ir programomis yra gera vieta pradėti saviedukacijos kelią.  

  Sveiki,

  Europos Komisijos atlikti tyrimai rodo, kad daugiau nei pusė visų teiginių, apie produktų tvarumą, neatitinka tikrovės arba yra klaidinantys.(Nuoroda) Vartotojų lukesčiams dėl tvarumo vis augant, nemažai prekių ženklų užsiima vadinamuoju greenwashing - nepagrįstos informacijos apie draugiškumą aplinkai skleidimu.

  Greenwashing plinta, nes objektyviai įvertinti ar drabužis pagamintas tvariai ar ne yra sudėtinga. Praeitos savaitės naujienlaiškyje rašėme apie Thliko prekės ženklą, perkantį įprastus Zara gaminius, ir su savo etiketėmis parduodančius juos kaip tvarią prabangią madą.(Nuoroda).

  Tiksliai įvertinti gaminio tvarumo lygmenį vis dar yra nepaprastai sunku, nes tvarumas apima ne tik gaminio sudėti, bet ir gamybos praktiką, darbo sąlygas, gaminio vartojimo ciklo pabaigą ir panašiai. Todėl, kaip rodo Bain konsultantų tyrimai, aiškios informacijos stygius, lemia ženklų atotrūkį tarp siekio vartoti tvariau ir realių pasirinkimų. (Nuoroda)

  Siekiant bent apytikriai užsitikrinti, kad renkamės tvarų gaminį, pareikalaus pastangų. Susipažinimas su pagrindiniai tvarios mados sertifikatais ir programomis (Nuoroda) yra gera vieta pradėti saviedukacijos kelią. Platesnės informacijos galima rasti, pavyzdžiui, laisvalaikio drabužių prekės ženklo ir vieno tvarios mados pionierių REI svetainėje, kur pateikiama keletas specifinių jų naudojamų sertifikatų ir jų reikšmių. (Nuoroda).

  O jei pasiklydote tvarumo labirintuose, prisiminkite žinomos dizainerės, Vivienne Westwood patarimą: "Buy less. Choose well. Make it last." Šios gairės niekada nenuvils.


  Balto Miško Lapė