Valiuta:

Prekių katalogas

Kašmyro išskirtinumas

Kašmyras intriguoja, tačiau ir truputį glumina, savo paslaptinga kilme, savybėmis, priežiūra. Šį vieną vertingiausių natūralių audinių verta pažinti geriau.

Atsakome į keturis dažniausiai, kašmyro pirkėjus dominančius klausimus: Kodėl brangu? Kodėl geriau nei kita vilna? Kaip atpažinti tikrą kašmyrą? Kaip prižiūrėti?   

 

Kašmyras intriguoja, tačiau ir truputį glumina savo paslaptinga kilme, savybėmis, priežiūra. Šį vieną vertingiausių natūralių audinių verta pažinti geriau.

Išsigryninus, yra keturi klausimai, kurie dažniausiai domina kašmyro pirkėjus. Kodėl brangu? Kodėl geriau nei kita vilna? Kaip atpažinti tikrą kašmyrą? Kaip prižūrėti?

Taigi, pažingsniui.

 

Kodel brangu?

Kašmyro vilna brangi dėl daugelio priežasčių.

Kašmyro veislės ožkos ( taip, ožkos, o ne avys ) yra retos ir sėkmingai veisiamos tik specifinuose klimatuose. Todėl kašmyras sudaro tik apie 0,5 % pasaulio vilnos.

Kašmyro ožkos nėra produktyvios. Jei avis vidutiniškai duoda apie 3 kg vilnos per metus, tai kašmyro ožka tik apie 200 g. O minkščiausios rūšies pashmina ožkų vilnos, surenkama dar mažiau, tik apie 150 g. Aukščiausios kokybės gaminiuose naudojama vilna, kuri buvo dar perrūšiuota, ir naudojant tik geriausią dalį,  taip dar labiau apribojant vilnos pasiūlą.

Šie skaičiai reiškia, kad norint pagaminti vieną megztinį, sunaudojama dviejų ožkų vilna, o iš vienos avies galima pagaminti keturis megztukus.

Kašmyro ožkų vilna nuimama, darbui imliu, išsūkavimo būdu, kartą per metus, kai bagiantis žiemai, ožkos šeriasi  ir ruošiasi vasarai.

Kadangi kašmyro vilna yra labai švelni, jos apdorojimas visuose gamybos etapuose yra imlesnis darbui ir reikalauja daugiau dėmesio. Butent todėl, nors Kinija gamina daugiausia kašmyro žaliavos, galutinių produktų lyderė yra Italija, kur sukaupta šimtametė darbo su kašmyru patirtis.

 

Kodėl geriau nei kitų rūšių vilna?

Visas triūsas, kurio reikalauja kašmyras, būtų bevertis, jei negeistume dėvėti kašmyro gaminių. Nepaisant kainos, kašmyro populiarumas nuolatos auga.

Pagal visus parametrus kašmyras yra pranašesnis už avių vilną: iki aštuonių kartų šiltesnis, lengvesnis, švelnesnis, “nekanda” ir kadangi kašmyre nėra linollino, kašmyro vilna yra hipoalergiška. Norite dar daugiau detalumo? Kašmyro pluošto sienelės atstumia vandenį, o korys, kaupia, todėl kašmyro audinys turi aukštą drėgnumo lygį,  ty. gerai sugeria drėgmę.

Kašmyro audinys vizualiai ir techniškai pranašesnis už vilną.

Kašmyro ožkos yra auginamas maždaug 12 šalių. Šios ožkos mėgsta aukštas amplitudes ir gyvena vidutiniškai 4km aukštyje. Nors kašmyro avys gavo vardą iš Indijos ir Pakistano sandūroje esančiame kašmyro regiono, ir čia iki šiol yra auginamo. Šiandien yra laikoma, kad aukščiausios kokybės vilna yra iš Mongolijos. Ožkos prisitaikė, prie ypač šalto Mongolijos klimato, kur temperatūros nukrenta -40 C. Šaltis reikalauja kailio, adaptacijų, ir jų pasekoje, vilna tampa dar švelnesnė.

Ypatingai ilgas ir plonas pluoštas leidžia išgauti plonyčius, bet patvarius ir lengvus audinius. daugelis pirkėjų renkasi kašmyrą, tiesiog ne dėl kažkokių gilių sumetimų, o  dėl išskirtinio švelnumo. Kašmyro audinys, skirtingai nei avies vilnos, yra natūraliai tamprus. Kašmyro audinys pasiduoda drapiravimui, todėl natūraliai gula ant silueto.


Kaip rinktis ir pažinti tikrą kašmyrą?

Keli patarimai renkantis. 100% kašmyras išlaiko savo formą, tai reiškia, kad ištempus audinį, jis nedelsiant sugriš į savo formą. Lėtu judesiu, bet tvirtai perbraukus per audinį turi nebūti pilingo. 100% kašmyras turi buti ilgo pluošto, kuris turi nepasiduoti pilingui ( burbuliavimuisi).  Ilgainiui pilingas atsiras,  bet ne iš pradžių.


Kaip prižiūrėti ir dėvėti?

Tie, kas ryžosi, ir įsigijo kašmyro gaminį, nori jį dėvėti ilgai. Kašmyro fanai teigia, kad tinkamai prižiūrint, gaminių amžius praktiškai neribotas. Kai kalbama apie kašmyrą, tinkama priežiūra reiškia, ne tiesiog nedaryti grubių priežiūros klaidų, bet skirti specialų dėmesį. Skalbimas, žinoma, tik rankomis (galite atiduoti valyklai). Džiovinti reikia lygiai paklotą ant rankšluosčio, bet vengti radiatorių ar saulės spindulių. Patartina po dėvėjimo leisti gaminiui kelias dienas pailsėti, kad audinys grįžtų į natūralų stovį. Venkite purkšti kvepalus tiesiai ant kašmyro megztuko, o naudojant dezodorantą, palaukite pora minučių,  kol jis išdžius, prieš rengiantis megztinį.

 

Kašmyras Baltame Miške

Čia rasite šiuo metu turimą kašmyro gaminių pasirinkimą

Siekiant atspindėti, kas yra geriausia rinkoje mūsų asortimentas nuolat kinta. Jei neradote, kas patinka užsukite vėliau, atraskite daugiau.