Prekių katalogas

Jūsų Spinta Baltame Miške

Siūlome labai paprastą būdą parduoti ir pirkti nauodotus Lietuvių kūrėjų drabužius ir aksesuarus. 

Šventinių dovanų idėjos 2023

Geriausios dovanos yra nepakartojamai savitos, atspindinčios tiek gavėjo, tiek dovanotojo asmenybes.

Tačiau net ir nujaučiant, kokia galėtų būti labiausiai džiuginanti dovana, kartais pristingame konkrečių idėjų.

Jūsų patogumui, dalinamės keliomis mūsų siūlomomis šventinių dovanų idėjomis. 

Tiriame 300 Lietuviškų prekių ženklų

Lietuvoje veikia tūkstančiai kūrybinių prekių ženklų.

Per daugiau nei dešimtetį veiklos metų tiesiogiai susidūrėme ir dirbome su šimtais iš jų.

Nutarėme pažvelgti į turimus duomenis ir atrasti dominuojančias tendencijas. Išanalizavome 362 įmones prekiaujančias drabužiais, aksesuarais ir namų dekoru ir atradome sekančius įžvalgas. 

Nesenstanti merino vilna

12-ąjame amžiuje išpopuliarėjusi merino avių vilna amžiams bėgant nepraranda populiarumo.

Ir ne veltui. Merino vilna pasižymi ištisa virtine gerų savybių.   

Lėtumo gurmanams

Turbūt niekas nenorime lėtesnio lėktuvo ar išmaniojo telefono. Daugeliu atveju greitas aptarnavimas irgi yra pageidautinas. Lėtumas negali buti savitikslis, tačiau yra sričių, kur pilnatviškai patirčiai būtinas papildomas laikas, ir todėl yra gera turėti galimybę judėti skirtingais ritmais ir atrasti jų teikiamus privalumus.  

Nepavaldūs standartams

Nepaisant to, kad drabužių dydžių standartizacija skaičiuoja jau beveik šimtmetį, nepriekaištingos sistemos dar nepavyko atrasti. Pavyzdžiui, SizeUSA projektas nuskenavo dešimtis tūkstančių moterų, ir atrado bent vienuolika skirtingų kūno tipų, bei tai, kad tik 8% moterų atitinka “smėlio laikrodžio” formas. Tokie rezultatai sufleruoja, kad tikro proveržio turbūt sulauksime ne standartizacijos, o personalizacijos srityje.  

Mados paveldo lobiai

Žvelgiant į Lelijos teritorijos atnaujinimo projektus, akivaizdu, kad architektūrinį paveldą jau išmokome vertinti ir tausoti. Galbūt ateityje, atsiras kūrybingų verslininkų, gebančių įžvelgti minkštesnės formos, intelektinio paveldo vertę, ir ant jų pamatų sukurti sėkmingus mados prekių ženklus.  

Tikros prabangos beieškant

Šių dienų prabangios mados lyderiai nebėra inovatoriai, ir jų gaminiai dažniau perkami dėl statuso, o ne dėl išskirtinės jų vertės. Tai įvertinę, prekių ženklai vis dažniau senus gaminius išleidžia kaip naujus.

Nepasiekiami netoksiški drabužiai

Daugelyje sričių tapo savaime suprantama tikėtis, kad gamyboje nebus naudojamos sveikatai kenksmingos medžiagos.

Deja, mados srityje situacija kitokia. ES tvarios tekstilės 2030 vizija numato, kad visi gaminiai parduodami ES atitiktų kelis bazinius tvarumo reikalavimus, vienas iš kurių "neturėtų sveikatai žalingų medžiagų". 

Realybė skaitmenizuojasi - skaitmenizacijos realėja

Dideli Raudoni Batai, Vetements ir kaip kuriamos priimtinumo ir prabangos sampratos.

Havajai biure

Kas sieja Havajietiškus Aloha maškinius ir neformalia penktadienio aprangą Lietuvos biuruose. 

Technologinis “omotenashi”

Bandymų vienokiais ar kitokiais būdais apjungti fizinę ir internetinę prekybą pastaraisiais metais nestinga. Lietuvoje taip pat yra galvojančių apie galimus sprendimus. Kokių pkyčių galime tikėtis, ir ar pasieksime techno omotenashi.

Kaip atpažinti tvarumą

Tiksliai įvertinti gaminio tvarumo lygmenį vis dar yra nepaprastai sunku. Siekiant bent apytikriai užsitikrinti, kad renkamės tvarų gaminį, pareikalaus pastangų. Susipažinimas su pagrindiniai tvarios mados sertifikatais ir programomis yra gera vieta pradėti saviedukacijos kelią.  

Kompromisai siekiant natūralumo

Nepaisant nesuskaičiuojamų privalumų lyginant su sintetika, natūralumas pareikalaus kompromisų.

Žingsniai link žiedinės ekonomikos

Gaminių tvarumo sampratos ir kriterijai vis dar tebėra kuriami. Tačiau net ir trūkstant pilnos informacijos, jau turime vis daugiau prekių ženklų, dedanči pastangas tvarumo linkme. Siekiant pagelbėti pirkėjams rinktis informuočiau, artimiausiu metu Baltame Miške pradėsime šalia aprašymų pateikti ir tvarumo reitingą.  

Auganti dėvėtų drabužių vertė

Naudotos mados arba re-commerce sritis auga greičiau nei visa mados rinka ir spėjama, kad ir toliau sparčiai augs. Tačiau dėvėtų drabužių verslo potencialui tampant vis reikšmingesniam, ankstyvi rinkos lyderiai, susiduria su vis didesne konkurencija. 

Tarp Veblen ir Shein

Visą mados pramonę galima suskirstyti į dvi pagrindines grupes. Vienoje spektro pusėje yra tokie prekių ženklai, kaip Shein. Jų tikslas gaminti kuo pigiau ir kuo didesniais kiekiais. Kitoje spektro pusėje yra, taip vadinami, Veblen produktai.

Tvarumas nepriklauso nuo dydžio

Siekiant vartoti informuotai ir tvariai, verta reikalauti skaidrumo ne tik iš didžiųjų prekių ženklų, bet ir iš naujų, alternatyvą greitai madai siūlančių, gamintojų. 

Mados sąrašai pagalbininkai

Tikime, kad įvairūs viešinimo projektai yra naudingi. Todėl darome ir savo mažą indėlį ir jau keletą metų kuriame viešą Lietuviškų prekių ženklų sąrašą. Jame rasite virš trijų šimtų, jūsų dėmesio vertų kūrėjų sąrašą.  

Prekių grąžinimai ir geras aptarnavimas

Prekių grąžinimas ir keitimas tapo tokia neatsiejama apsipirkimo online dalimi, kad pamirštame, jog iš tiesų tai tėra laikinas sprendimas sisteminiam trūkumui pašalinti. Realybė yra tokia, kad el. parduotuvės nepateikia pakankamai informacijos įgalinčios pirkėją tinkamai pasirinkti.  

Greitos mados pamokos tvariai madai

Prognozuojama, kad šiemet Shein aplenks Inditex grupę, valdančią Zara ir kitus greitos mados prekių ženklus. 

Kašmyro išskirtinumas

Kašmyras intriguoja, tačiau ir truputį glumina, savo paslaptinga kilme, savybėmis, priežiūra. Šį vieną vertingiausių natūralių audinių verta pažinti geriau.

Atsakome į keturis dažniausiai, kašmyro pirkėjus dominančius klausimus: Kodėl brangu? Kodėl geriau nei kita vilna? Kaip atpažinti tikrą kašmyrą? Kaip prižiūrėti?   

Agnės Gilytės kapsulinė kolekcija

Agnės Gilytės kapsulinė kolekcija pristatoma Baltas Miškas Marriott krautuvėje.